FANDOM


Sznurki Władzy Maćka!

Sznurki Władzy Maćka!

Dzisiaj Maciek oferuje wrażeń moc. Spójrzcie jak jego blask opromienia wszystkich was! Szczęście i dostatek Maciek wszystkim może dać pod warunkiem, że ktoś będzie o to wszystko dbać.

Ja potrzeby kraju tego znam. Sznurki władzy mogę trzymać sam!

Starczy że ściągnę je i już tłum posłuszny jest! (Twoja wola jest rozkazem, uczynimy to, co chcesz!) Sznurki w tył, sznurki w przód! Marionetki wprawiam w ruch! I znów tak tańczą jak im gram!

Zamach stanu, rewolucja grozi nam! W kraju szerzy się bunt! Niech pokrzyczą sobie ciut! Trzeba szybko działać zanim w ogniu stanie kraj! Niech wyszumi się lud i satysfakcję ma!

Dobry strateg wie, gdy plan się rwie. Wtedy trzeba nieco poluzować sznurki.

Idźcie w tłum wesprzeć bunt i w proteście wznieście pięść! Niech poznają smak wolności, zanim sznurki napnę znów! Pośród nas powstał już ruch co władzę przejąć chce Ten bunt w zarodku trzeba zgnieść!

Polityczny talent, to do wszystkich zamków klucz Władzę w ręku ma ten, kto przewidzi każdy ruch Stawiam kroczek w lewo liberałów zyskam głos Skoczę w prawo i już narodowcy do mnie lgną!

Ja obietnic wachlarz cały mam! Starczy by krytykom moim zamknąć usta

Stłumię krzyk, zdławię bunt, prowodyra znajdę i Wokół szyi sznur okręcę (Nie wychyli się już nikt!) Szczęście wam może dać ten, kto sznurki władzy ma I wie jak nie poplątać ich!

Przywódca kraju umie łączyć wiele cech Jednocześnie dobrotliwy i stanowczy. On ma zawsze plan i umie w życie wdrożyć go. Jego mocną stroną jest sztuka dyplomacji!

Sznurki w tył, sznurki w przód! Marionetki wprawiam w ruch! I, o dziwo, nawet cesarz podryguje pośród sług! Tańczcie więc! Bawcie się! I swobodą cieszcie się! Nikt z was nie musi myśleć sam!

Chór: Śmiejmy się, tańczmy tak, jakby skończyć miał się świat! W tańcu dzisiaj się zatraćmy, jeśli taką wolę ma! Rzućmy się w tańca wir i wolnością cieszmy się, Bo on uwolni nas od trosk! On ma moc! (To ja mam moc!) Siłę ma! On nam stworzy lepszy świat! (Stworzę lepszy świat!) On jest mądry, sprawiedliwy! On jest bliski nam jak brat! (Bliski wam jak brat!) On ma wdzięk, talent ma! On potrafi o nas dbać! Bo on potrzeby nasze zna (Bo ja potrzeby wasze znam!)! I dziś wystarczy, że da znak, By świat tak tańczył, jak on gra! (Jak ja gram!)!

~ „Die Fäden in der Hand”, wykonawca: Orchester der Vereinigten Bühnen Wien w wykonaniu Adriana Wiśniewskiego, przeróbka: Szynka013Vbcbvccvb

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.